Garanti ve İade

Otogiyim.com'da satılan tüm ürünler 1 YIL garanti kapsamındadır.

İADE ŞARTLARI

Otogiyim.com olarak müşterilerimizin kanunlardan doğan haklarını korumayı ve satış sonrası memnuniyeti en öncelikli kurallarımız arasında tutmaktayız. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürünlerin iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan sartları aşagıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Temel kural olarak satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde Özgüven Oto Giyim'in düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İade ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.

Genel iade şartları aşagıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalaji ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da PTTKargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

- Uyumsuzluk veya ölçü problemi yaşanma ihtimali olan ürünler için mutlaka uyum konusunda müşteri hizmetleri departmanımızdan teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerde problemli parçalar yenisi ile ücretsiz değiştirilir.

İade İşlemleri

- Gelen ürünler öncelikle elemanımız tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5 ile 10 gün arasında değişmektedir.

- İade talebiniz onaylandığı anda müşteri hizmetleri departmanımız sizinle irtibata geçecek ve iade bedelinizi siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini bildireceginiz banka hesabınıza yansıtacaktır. İade bedeliniz dilerseniz hediye çekine de dönüştürülebilecektir.

İPTAL ŞARTLARI

Verdiğiniz siparişi, siparişiniz kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizi iptal etmek için info@otogiyim.com adresine iptal isteğinizi belirten bir e-posta göndermeniz yeterlidir.

Sipariş iptali ile ilgili sorularınızı hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında (212) 220 90 14 numaralı telefondan müşteri hizmetleri danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Kargoya verilmiş siparişler iptal edilemez. Kargoya verilmiş olan ürünleri satın almaktan vazgeçerseniz yukarıda anlatılan 'İade Şartları' kapsamında ürünleri iade edebilirsiniz.